Vitajte vo

Vila Harmónia

Oáza pokoja pre každého kto hľadá harmóniu a relax v prírode a samote.

Vila Harmónia

Oáza pokoja v srdci Slovenského národného parku Kras, v malebnej dedinke Lúčka, kde bývajú ľudia plnej lásky. Vila Harmónia ponúka ubytovanie pre 5 hostí a sľubuje nezabudnuteľný pobyt v objatí nedotknutej prírody.
Na veľkej terase Vila Harmónia môžu hostia relaxovať s výhľadom do okolitej krásy. Gril, ohnisko a jacuzzi sú k dispozícii pre dokonalý oddych pod otvoreným nebom. Vďaka malému počtu ľudí a absencii premávky si každý užije neobmedzené súkromie.
V záhrade okolo domu je lúka s poľnými kvetmi, dokonalým miestom pre milovníkov prírody. Vila Harmónia v Lúčke nie je len miestom na oddych, ale miestom, kde sa snúbi harmónia prírody s pohodlím ubytovania. Vytvorte si spomienky na pokojné chvíle a objavte krásu slovenskej krajiny.

Ubytovanie

Vila Harmónia Lúčka ponúka ubytovanie v dvojpodlažnom dovolenkovom dome. Na poschodí sa nachádzajú dve spálne pre maximálne 5 osôb. Prízemie disponuje obývaciu miestnosťou s krbom, gaučom a televízorom. Tá je prepojená s plne vybavenou kuchyňou, kde nechýba ani umývačka riadu či kávovar. Rovnako na prízemí nájdete aj kúpeľňu s toaletou a sprchovacím kútom. V celom objekte je dostupná sieť WiFi. K vile patrí aj priestranná zastrešená terasa s plynovým grilom a posedením. Hostia majú k dispozícii aj vírivku a ohnisko. Svoje autá zaparkujete priamo pri objekte.

Cenník, storno podmienky a všeobecné informácie

TermínPočet hostiCelkova cena za noc/celý objekt
Celoročne1-2100,-
Celoročne3-5120,-

Minimálna dĺžka pobytu je 3 noci alebo príplatok 50,- EUR pri pobyte na 2 noci

Stornopodmienky:
Rezerváciu môžete zrušiť 2 týždne pred začiatkom Vašej dovolenky a my vám vrátime zaplatenú zálohu v celej výške. Pri stornovaniach menej ako 14 dní pred začiatkom dovolenky, si môžete zvoliť voľný alternatívny termín.

Vybavenie:
Na prízemí sa nachádza obytná miestnosť /sedacia súprava,TV, netflix ,krb, wifi/ spojená s plne vybavenou kuchyňou /chladnička, mraznička, umývačka riadu, sklokeramická platňa, elektrická rúra, digestor, mikrovlnná rúra, kávovar / + priestranná terasa /kuch. linka ,voda, chladnička, plynový gril, jedálenský stôl, sedacia súprava/ a samozrejme kúpeľňa /umývadlo, sprchovací kút, uteráky ,wc,/
Na poschodí sa nachádzajú 2 spálne . Jedna je rodičovská s manželskou posteľou a v druhej sa nachádzajú 2 samostatné postele a v prípade potreby tretia vyťahovacia posteľ. Wifi je samozrejmosťou aj v horných izbách.

Kuchyňa:
Kuchyňa je kompletne vybavená. Máte plne automatický kávovar (popis na nástennej skrinke), ku ktorému si môžete vziať so sebou celé kávové zrná. K dispozícii je umývačka riadu a k dispozícii sú tablety. V kuchyni je sklokeramická doska, rúra na pečenie, chladnička a celá ponuka hrncov a riadu.

Na terase je plynový gril. K dispozícii máte aj varič na guláš a ohnisko. Pre každého hosťa máte k dispozícii posteľnú bielizeň a 1 uterák. V rámci prenájmu máte k dispozícii lehátka, spoločenské hry, detskú postielku a jacuzzku. Aby sme motivovali našich hostí k šetreniu energií, platia spotrebu energie za vírivku pomocou elektromera. 0,35 Eur kW, približne 3 eurá na deň.

Domace zvierata:
Po dohode domace zvierata do stredného rastu sú výtani a bezplatne.

Iné:
Posledných 100 metrov od Vily sú nespevnené poľné cesty. Cesta je však pomaly prejazdná. V obci sa nachádza malý obchod s potravinami a krčma.

Okolie

Hrad Krásna Hôrka, majestátne sa týčiaci nad obcou Krásnohorské Podhradie, je neoddeliteľnou súčasťou gemerskej histórie a krajiny. Jeho pôvod siaha do 13. storočia, kedy bol postavený na ochranu dôležitej obchodnej cesty. Pôvodná gotická pevnosť prešla v priebehu storočí viacerými prestavbami a úpravami, čím získala renesančný a barokový charakter. Hrad Krásna Hôrka sa preslávil vďaka bohatým zbierkam rodu Andrássyovcov, ktorí ho vlastnili od roku 1642. V roku 1867 tu zriadili rodové múzeum a hrad sprístupnili verejnosti. Návštevníci tak mali možnosť obdivovať unikátny interiér s pôvodným zariadením, zbierku zbraní a umeleckých predmetov. Hrad sa stal symbolom kultúry a vzdelanosti v regióne.
KAŠTIEĽ V BETLIARI
Kaštieľ v Betliari, majestátne sa týčiaci nad obcou Betliar, je jedným z najkrajších a najzachovalejších kaštieľov na Slovensku. Jeho história siaha do 15. storočia, kedy na jeho mieste stál menší hrad. V priebehu storočí prešiel kaštieľ viacerými prestavbami a úpravami, čím získal renesančný a barokový charakter.
Dnes je kaštieľ v Betliari domovom Slovenského národného múzea – Múzea Betliar. Návštevníci si tu môžu prezrieť bohaté zbierky, ktoré dokumentujú históriu a kultúru Gemera. Okrem nábytku a umeleckých predmetov je v kaštieli nainštalovaná aj expozícia o živote a diele grófa Emanuela Andrássyho, významného uhorského politika. Kaštieľ v Betliari je obklopený krásnym anglickým parkom, ktorý je ideálnym miestom na prechádzky a oddych. V parku sa nachádza aj Mauzóleum Andrássyovcov, v ktorom sú pochovaní príslušníci tejto významnej šľachtickej rodiny.
Mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí: Unikátna secesná pamiatka
Mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí je unikátna secesná pamiatka postavená v rokoch 1903 – 1904. Dal ho postaviť gróf Dionýz Andrássy pre seba a svoju manželku Františku Hablawetz. Mauzóleum je situované v parku priamo pod hradom Krásna Hôrka a je obklopené krásnou prírodou. Architektúra mauzólea je inšpirovaná ranokresťanskou a staroorientálnou symbolikou. Pôdorys mauzólea je nepravidelný osemuholník s polkruhovou apsidou, v ktorej sa nachádza oltár. Kupola mauzólea je zdobená mozaikou s motívom hviezdnej oblohy. Interiér mauzólea je bohato zdobený mramorovými sochami, reliéfmi a mozaikami. V mauzóleu sa nachádzajú aj sarkofágy grófa Dionýza a grófky Františky Andrássyovcov.
Národný park Slovenský kras: Poklad na juhu Slovenska
Na juhovýchodnom Slovensku, v srdci Gemera, sa rozprestiera Národný park Slovenský kras. Toto unikátne územie, s rozlohou 346 km², bolo vyhlásené za národný park v roku 2002 a od roku 1995 je aj biosférickou rezerváciou UNESCO. Slovenský kras je preslávený svojimi krasovými javmi, ktoré uchvacujú svojou rozmanitosťou a krásou. Návštevníci tu nájdu fascinujúce jaskyne, ako napríklad Domica, Dobšinská ľadová jaskyňa a Gombasecká jaskyňa, ktoré patria medzi svetové dedičstvo UNESCO. Okrem jaskýň sa tu nachádzajú aj impozantné skalné útvary, tiesňavy a priepasti, ktoré dotvárajú dramatickú scenériu krasu. Park je domovom bohatej flóry a fauny. Rastie tu viac ako 1000 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú endemické. Návštevníci tu s trochou šťastia zazrú aj vzácne živočíchy, ako je rys ostrovid, vlk dravý a medveď hnedý.
Národný park Slovenský kras: Poklad na juhu Slovenska
Na juhovýchodnom Slovensku, v srdci Gemera, sa rozprestiera Národný park Slovenský kras. Toto unikátne územie, s rozlohou 346 km², bolo vyhlásené za národný park v roku 2002 a od roku 1995 je aj biosférickou rezerváciou UNESCO. Slovenský kras je preslávený svojimi krasovými javmi, ktoré uchvacujú svojou rozmanitosťou a krásou. Návštevníci tu nájdu fascinujúce jaskyne, ako napríklad Domica, Dobšinská ľadová jaskyňa a Gombasecká jaskyňa, ktoré patria medzi svetové dedičstvo UNESCO. Okrem jaskýň sa tu nachádzajú aj impozantné skalné útvary, tiesňavy a priepasti, ktoré dotvárajú dramatickú scenériu krasu. Park je domovom bohatej flóry a fauny. Rastie tu viac ako 1000 druhov rastlín, z ktorých mnohé sú endemické. Návštevníci tu s trochou šťastia zazrú aj vzácne živočíchy, ako je rys ostrovid, vlk dravý a medveď hnedý.
Domica: Klenot Slovenského krasu
Domica, najdlhšia jaskyňa Slovenského krasu s dĺžkou 5 340 metrov, uchvacuje návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a fascinujúcimi krasovými útvarmi. Prelína sa tu história s prírodou a vytvára tak nezabudnuteľný zážitok. Jaskyňa sa rozprestiera na oboch stranách slovensko-maďarskej hranice a je súčasťou jaskynného systému Aggtelekský kras a Slovenský kras, zapísaného na zozname svetového dedičstva UNESCO. Návštevníci sa tu môžu plaviť po tajomnom podzemnom jazere a kochať sa bohatou paletou stalaktitov, stalagmitov a travertínových kaskád, ktoré vytvárajú magické scenérie.
Silická ľadnica: Chladný zázrak v srdci Slovenského krasu
Silická ľadnica, ktorá sa nachádza na Silickej planine v Slovenskom krase, je unikátnym prírodným úkazom. Je to najnižšie položená ľadová jaskyňa na svete nachádzajúca sa v miernom klimatickom pásme a je chránenou prírodnou pamiatkou. Jaskyňa je známa svojou celoročnou ľadovou výzdobou v spodnej časti priepasti, ktorá je sprístupnená turistom vybudovaným schodiskom. Ľad sa tu tvorí vďaka špecifickým mikroklimatickým podmienkam a mrazivému vzduchu, ktorý sa v zime drží v spodnej časti priepasti. Okrem ľadovej výzdoby je Silická ľadnica bohatá aj na rôzne krasové útvary, ako sú stalagmity, stalaktity a sintrové jazierka. V jaskyni sa vyskytuje aj viacero chránených druhov živočíchov, ako napríklad netopier obyčajný a podkovár veľký.
Dobšinská ľadová jaskyňa: Klenot Slovenského raja
Dobšinská ľadová jaskyňa, majestátne ukrytá v srdci Slovenského raja, je fascinujúcim prírodným úkazom, ktorý uchvacuje svojou ľadovou krásou a tajomnou atmosférou. Ako jedna z najväčších ľadových jaskýň v strednej Európe a pýcha zoznamu svetového dedičstva UNESCO, láka turistov z celého sveta. Návštevníci sa tu ocitajú v ríši ľadu a snehu, kde sa im pred očami rozprestierajú úchvatné ľadové útvary – stalaktity, stalagmity, ľadové stĺpy a záclony, ktoré vytvárajú magické scenérie. Najväčším lákadlom je majestátna Veľká ľadová sieň, ktorá sa pýši titulom najväčšej ľadovej siene v strednej Európe. Dobšinská ľadová jaskyňa nie je len o ľade. Jej čaro dotvára aj bohatá história siahajúca do roku 1870, kedy bola objavená. Od roku 1882 je sprístupnená verejnosti a ponúka jedinečný zážitok z chladnej oázy v letných horúčavách. Prechádzka touto ľadovou kráľovnou je cestou do fascinujúceho podzemného sveta, kde sa snúbi krása prírody s tajomstvom a históriou. Dobšinská ľadová jaskyňa je klenotom Slovenského raja, ktorý si vyžaduje ochranu a zodpovedný prístup pre budúce generácie.
Silická planina: Náhorná plošina s tajomstvami
Silická planina, majestátne sa rozprestierajúca v srdci Slovenského krasu, je najväčšou planinou v tomto krasovom regióne. S rozlohou 153 km² ponúka pestrú paletu prírodných krás a tajomných zákutí, ktoré lákajú turistov a milovníkov prírody. Planina sa vyznačuje typickým krasovým terénom s hlbokými závrtmi, jaskyňami a krasovými jamami. Najvyšším vrchom je Malý vrch (679 m n. m.), z ktorého sa otvárajú úchvatné panoramatické výhľady na okolitú krajinu. Silická planina je domovom bohatých lesov, lúk a pasienkov, kde sa vyskytuje široká škála rastlín a živočíchov. Mnohé z nich sú chránené, ako napríklad orchidey, ľalie, medveď hnedý, vlk dravý a rys ostrovid. Okrem prírodných krás je Silická planina známa aj vďaka svojim historickým a kultúrnym pamiatkam. Nájdete tu hradiská, starobylé banícke diela a malebné dedinky s tradíciami a folklórom.
Jasovská jaskyňa: Klenot Slovenského krasu
Jasovská jaskyňa, ktorá sa majestátne týči v srdci Slovenského krasu, je klenotom medzi slovenskými jaskyňami. Svojimi bohatými sintrovými výzdobami, pagodovitými stalagmitmi a stalagnátmi, štítmi, bubnami a brčkami očarúva návštevníkov už od roku 1846, kedy bola sprístupnená verejnosti. Tajomné zákutia jaskyne skrývajú fascinujúcu históriu siahajúcu až do praveku. Archeologické nálezy z doby kamennej a bronzovej dokazujú osídlenie jaskyne už v tomto období. V roku 1995 bola Jasovská jaskyňa za svoje jedinečné prírodné krásy a bohatú históriu zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Ochtinská aragonitová jaskyňa: Podzemný svet plný zázrakov
Ochtinská aragonitová jaskyňa, skrytá v lone Slovenského rudohoria, je fascinujúcim prírodným úkazom, ktorý uchvacuje svojou jedinečnou aragonitovou výzdobou. Ako jeden z najvýznamnejších klenotov svetového dedičstva UNESCO, láka návštevníkov z celého sveta, aby sa ponorili do tajomného podzemného kráľovstva. Návštevníci jaskyne sa ocitnú v ríši fantázie, kde sa pred nimi rozprestierajú úchvatné scenérie s názvami ako Sieň pagod, Svadobná sieň, či Sixtínska kaplnka. Každý kút jaskyne dýcha jedinečnou atmosférou a tajomnou krásou, ktorá uchvacuje a prebúdza predstavivosť. Jemné ihlice a krištáľové kvety aragonitu, trblietajúce sa v tlmenom svetle, vytvárajú magickú atmosféru, ktorá sa vryje do pamäti každého návštevníka.
Gombasecká jaskyňa: Podzemná ríša snov
Gombasecká jaskyňa, ukrytá v srdci Slovenského krasu, je fascinujúcim svetom plným tajomných zákutí a úchvatných aragonitových výzdob. Ako klenot svetového dedičstva UNESCO uchvacuje návštevníkov z celého sveta a ponúka im jedinečný zážitok z kráľovstva ticha a skrytých krás. Návštevníci jaskyne sa ocitajú v ríši fantázie, kde sa pred nimi rozprestierajú úchvatné scenérie s názvami ako Sieň obrov, Sieň s palmami, či Veľká sieň. Jemné brčká a sintrové stĺpy, trblietajúce sa v tlmenom svetle, vytvárajú magickú atmosféru, ktorá sa vryje do pamäti každého návštevníka. Každý kút jaskyne dýcha jedinečnou atmosférou a tajomnou krásou, ktorá prebúdza predstavivosť a prenáša do iného sveta.
Krásnohorská jaskyňa: Podzemná symfónia kráľovských rozmerov
Krásnohorská jaskyňa, majestátne sa týčiaca v srdci Slovenského krasu, je hymnou prírodnej krásy a majestátnosti. Jej impozantné sintrové útvary, majestátne siene a tajomné zákutia uchvacujú návštevníkov a prebúdzajú v nich úžas nad silou a fantáziou prírody. Návštevníci jaskyne sa ocitajú v ríši fantázie, kde sa pred nimi rozprestierajú úchvatné scenérie s názvami ako Domček v lese, Sieň obrov, či Veľká sieň. Mohutné stalagmity a stalagnáty, pripomínajúce rôzne fantastické útvary, stvárňujú fascinujúcu symfóniu kráľovských rozmerov. Jemné sintrové záclony a vodopády dotvárajú magickú atmosféru, ktorá sa vryje do pamäti každého návštevníka.
Muránska planina: Divoká krása a ticho hôr
Muránska planina, majestátne sa rozprestierajúca v srdci Slovenského rudohoria, je oázou pokoja a divokej krásy. Jej rozsiahle lesy, hlboké doliny a majestátne skalné útvary uchvacujú turistov a milovníkov prírody a ponúkajú im úchvatný zážitok z nedotknutej prírody. Návštevníci planiny sa ocitajú v ríši ticha a majestátnosti, kde sa pred nimi rozprestierajú úchvatné scenérie s názvami ako Veľká lúka, Stolica, či Domica. Starobylé bukové lesy, pretkané chodníkmi a lesnými cestičkami, skrývajú bohatý život a ponúkajú útočisko rôznym druhom rastlín a živočíchov. Tajomné krasové jaskyne, ako napríklad Domica, s fascinujúcimi útvarmi a podzemnými jazerami, dotvárajú magickú atmosféru planiny.
Zádielska tiesňava: Symfónia skalných stien a zurčiacej vody
Zádielska tiesňava, majestátne sa týčiaca v srdci Slovenského krasu, je hymnou na krásu divokej prírody a sily vodného živlu. Jej strmé skalné steny, tajomné zákutia a zurčiaci potok Blatnica uchvacujú návštevníkov a prebúdzajú v nich úžas nad silou a fantáziou prírody. Návštevníci tiesňavy sa ocitajú v ríši ticha a majestátnosti, kde sa pred nimi rozprestierajú úchvatné scenérie s názvami ako Okno do raja, Kláštorská roklina, či Domica. Mohutné skalné steny, posiate rôznymi druhmi rastlín a machu, vytvárajú fascinujúcu symfóniu farieb a tvarov. Tajomné jaskyne a skalné útvary, ako napríklad Macocha, dotvárajú magickú atmosféru tiesňavy. Zvuk zurčiacej vody a šumenie stromov umocňujú pocit pokoja a harmónie, ktorý sa vryje do pamäti každého návštevníka.
Gotická cesta
Gotická cesta je kultúrno-turistická trasa v historických regiónoch Gemer a Malohont. Zahrňuje štyri trasy a spája významné stredoveké sakrálne pamiatky s bohatou freskovou výzdobou. Dvanásť kostolov Gotickej cesty bolo v roku 2022 zapísaných do zoznamu Európskeho dedičstva ako súbor lokalít s názvom Stredoveké nástenné maľby na Gemeri a v Malohonte. Jedna z týchto kostolov sa nachádza v Plešivci, priamo vedľa nášho Bed&Breakfast.
Gemer Malohont
Naše Bed & Breakfast je ideálnym východiskovým bodom pre túry pozdĺž modrej trasy v nádhernom Národnom parku Slovenský kras. Tento úžasný kraj vás prevedie čarovnými údoliami riek, majestátnymi vrchmi s ohromujúcimi výhľadmi, po zbojníckych chodníčkoch, roklinami s vodopádmi, najvyššie položeným hradom, krajinou bývalých sopiek a tiež rajskou záhradou Gemera. Objevujte nedotknutú prírodu a zažívajte nezabudnuteľné dobrodružstvá, keď sa túlate po malebných cestách parku. Tešte sa na oddych v našich útulných ubytovacích zariadeniach po náročnom dni a načerpajte novú energiu pre ďalšie objavovanie.
cyklotrasy
Víta vás ideálna zastávka na vašej cykloturistickej ceste! Ponúkame nielen pohodlné ubytovanie a vynikajúcu stravu, ale aj fascinujúce zážitky v našom regióne. Preskúmajte Gemerské spojky a Slavošovský tunel, najdlhší cyklotunel v Európe (2 401 metrov). Tešíme sa na vašu návštevu a pomôžeme vám zažiť ten najlepší cyklistický dobrodružstvo!

Rezervácia

Kontakt

Vila Harmonia

Lúčka 124, Lúčka

Napíšte nám​